Nasze referencje

 1. W FDPA znalazłem to, czego potrzebowałem – kompetentne i profesjonalne doradztwo oraz tanią pożyczkę. Obsługa na najwyższym poziomie, współpraca przebiegająca w wyjątkowo sympatycznej atmosferze, pogodni i mili ludzie. Nigdy nie miałem najmniejszych trudności ze skontaktowaniem się z doradcą – natychmiast odpisywał na maile i zawsze odbierał telefony. Wiedzę pracowników oddziału i gotowość niesienia pomocy klientom oceniam bardzo wysoko. Polecam ich usługi każdemu.

  - Marek Głowacki

 2. Bardzo profesjonalne podejście do klienta, pomoc w uzupełnianiu dokumentów, ekspresowa decyzja o przyznaniu pożyczki. Super warunki! Polecam

  - Anna Zazga

 3. Serdecznie polecam FDPA i Panią Małgosię z oddziału w Połczynie jako doradcę , który w bardzo krótkim czasie pomógł nam uzyskać finansowanie adaptacji lokalu i wyposażenia naszej nowej restauracji. Doskonała orientacja na rynku finansowym, wysokie kompetencje, perfekcyjna praca i skuteczność działania, a do tego miła, sympatyczna atmosfera towarzysząca współpracy zasługują na szczególne uznanie i pochwałę. Profesjonalnie rozpoznaje potrzeby klienta, w prosty i zrozumiały sposób przedstawia możliwe rozwiązania, i zawsze stara się doradzić tak, aby klient był usatysfakcjonowany. Gorąco polecam!

  - Zofia Krukowska

 4. FDPA pomogło mi już dwa razy. Jeżeli będzie taka potrzeba to skorzystam z ich usług po raz trzeci, czwarty i piąty… Konkretna, rzeczowa, szybka pomoc i żadnych gwiazdek. Polecam.

  - Janusz Piekut

 5. W dzisiejszych czasach potęgą firmy jest jej kapitał ludzki – FDPA ma wszystko czego trzeba. Doradczyni sumiennie przedstawiała ofertę oraz spokojnie odpowiadała na liczne pytania. Bardzo pomogła mi przy wypełnianiu formalności. Chętnie polecałam Panią Elę kolejnym znajomym, którzy także korzystali z usług FDPA i byli zadowoleni.

  - Marcin Pokorski

 6. Jestem taksówkarzem i rozliczam się na karcie podatkowej. Na banki działa to jak płachta na byka. Niektóre coś obiecywały, ale nic z tego nie wychodziło. Dopiero w FDPA uzyskałem finansowanie. Jedyne czego żałuję, to że tak późno dowiedziałem się o ich ofercie. Zaoszczędziłbym mnóstwo czasu i niepotrzebnych nerwów.

  - Artur Mróz

 7. Fundacja jest mi bardzo pomocna. Brak zawiłości jak w bankach, proste zasady i możliwość finansowania młodych stażem firm.

  Polecam

  - Rafał Wiśniewski

 8. Super biuro terenowe FDPA w Nowym Sączu pod kierownictwem Pani Elżbiety Petryla. Bardzo dobra i potrzebna Fundacja . Korzystam już od kilku lat z pomocy biura w Nowym Sączu i jestem bardzo zadowolony ze w współpracy . Doskonali ludzie , fachowa pomoc i doradztwo, mila obsługa, kompetencja i rzetelność bezpośredni kontakt w każdej chwili. Bardzo duża pomoc w rozwoju mojej firmy.
  Szybko i bez zbędnych formalności załatwiają finansowanie dla firmy.

  - Marek Sekułą

 9. Bardzo cenię sobie pomoc P Elżbiety przy załatwieniu formalności związanych z kredytem w FDPA. Szczegółowo przedstawiła ofertę kredytową,doradziła i służyła pomocą w gromadzeniu dokumentów.Jest osobą kompetentną z dużym doświadczeniem.Chętnie skorzystam kolejny raz z pomocy P Elżbiety.

  - Irena Krzanowska

 10. Kierownik Biura Terenowego, Pani Elżbieta Petryla jest osobą bardzo kompetentną i mającą duży zasób wiedzy z dziedziny ekonomii a szczególnie bankowości oraz z zakresu pomocy i funduszy unijnych. W trakcie naszej współpracy zawsze bardzo chętnie służyła pomocą i bezinteresownie pomagała przy wypełnianiu skomplikowanych dokumentów. Wielokrotnie sama podsuwała ciekawy pomysł na rozwiązanie naszych problemów finansowych co sprzyjało rozwojowi naszej firmy. W okresie kilku lat naszej współpracy nigdy nie było sytuacji konfliktowej. Jak również, ja i moi wspólnicy zawsze byliśmy obsłużeni fachowo i z uśmiechem , co stwarzało bardzo miłą atmosferę.

  - Teresa Michalik

 11. Polecam wspólpracę z Panią Marią Lemanowicz przy pozyskiwaniu funduszy z FDPA. Po pierwsze to dzięki tej Pani dowiedziałam sie o istnieniu funduszu, a ponadto jest to osoba niezwykle miła , zyczliwa i co najważniejsze KOMPETENTNA i pomocna przy załatwiania formalności. POLECAM

  - Celina Sołtys

 12. Wszystkim przyszłym klientom FDPA z czystym sumieniem mogę polecić współprace z panią Marią Lemanowicz ponieważ jest to osoba miła, uczciwa, pomocna i kompetentna. Uważam że jest to właściwa osoba na tym stanowisku gdyż bardzo dobrze zna się na swojej pracy i zawsze służy ciekawymi pomysłami które pomagają rozwiązać dane trudności. W przyszłości chętnie nawiążę dalszą współpracę z Fundacją pod okiem pani Marii.

  - Renata Godlewska

 13. Bardzo dziękuję za poświęcenie i zapał z jakim p. Elżbieta pomagała nam wypełnić wniosek. W naszym przedsiębiorstwie dokumentów jest bardzo wiele ale dzięki zaangażowaniu i profesjonalnemu podejściu ze strony p. Kierownik udało się przebrnąć przez formalności. Pierwszy raz skorzystaliśmy z usług FDPA ale na pewno nie ostatni.

  - K.J. Jewuła

 14. Z przyjemnością informuję, że Pani Elżbieta Petryla, z którą miałam okazję już dwukrotnie współpracować, ponieważ korzystałam z programu ,,Janosik”, cechuje się dużą kompetencją, wiedzą oraz profesjonalizmem, a Jej umiejętne doradztwo pomogło mi w rozwoju mojej firmy. Oprócz tego jest osobą o wysokiej kulturze osobistej, co sprzyja wzajemnemu zaufaniu i zadowoleniu ze współpracy z Fundacją na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa. Mam nadzieję, że w przyszłości będę miała jeszcze okazję współpracować z Panią Petrylą. Z pełnym zaufaniem mogę Ją polecić, jako osobę kompetentną, szczególnie w przypadku nowopowstających firm, które potrzebują fachowego doradztwa, życzliwego i profesjonalnego wsparcia.

  - Agnieszka Janas

 15. Bardzo cenię sobię współpracę z Panią Elżbietą Petrylą kierownikiem biura terenowego FDPA w Nowym Sączu, która jest bardzo kompetętną osobą. Jej wiedza i doractwo pomogło mi w uzyskaniu środków na rozpoczęcie działalności, których nie byłabym w stanie sama pozyskać. Nawet podczas urlopu, można było się z nią skontaktować i uzyskać pomoc. Dlatego, polecam tą fundację każdemu kto szuka życzliwych i kompetentnych ludzi.

  - Ewa Firek

 16. Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, wspiera mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa w dodatku proponują bardzo korzystne warunki udzielania i finansowania pożyczek z niskim oprocentowaniem, pracownicy są świetnie przeszkoleni w zakresie pomocy, doradztwa,chętnie służą pomocą przy wypełnieniu wniosku, dobra komunikacja interpersonalna z klientem, są rzetelni i kompetentni i najważniejsze- krótki termin oczekiwania na rozpatrzenie wniosku i decyzję o przydzieleniu pożyczki, wystarczy pomysł na własny biznes a Twoje marzenia mają szanse na realizację. Gorąco polecam!

  - Hubert Jurek

 17. Postaram się opisać moje doświadczenia krótko :
  Rzeczowość, rzetelność, brak kruczków, dobre warunki, odpowiednia kadra – te cechy oraz pewnie wiele innych charakteryzuje FDPA. Gdyby banki miały choć kilka tych cech świat byłby lepszy. Szczerze i z pełną świadomością wystawiam pozytywną opinię na temat FDPA, ze szczególnym wskazaniem na Panią Joannę Zalewską z oddziału w Zambrowie.
  Jestem na początku drogi jako przedsiębiorca, lecz w przyszłości na pewno będę chętnie współpracował z FDPA. Polecam.

  - Kamil Kisielewski

 18. Chciałybyśmy serdecznie podziękować Pani Elżbiecie Petryla za bardzo fachową pomoc przy sporządzaniu dokumentacji i na pozostałych etapach udzielania pożyczki. Jest to osoba o ogromnej wiedzy i kompetencjach, bardzo pomocna, dodatkowo niewymuszenie uprzejma- z czystym sumieniem możemy polecić zarówno ofertę FDPA jak i Panią Elżbietę Petryla z biura terenowego w Nowym Sączu.
  Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dalszych sukcesów.

  - Joanna Spólnik, Natalia Skrbska

 19. Miałam przyjemność współpracy i serdecznie polecam FDPA oddział w Zambrowie. Panie Marta i Asia w krótkim czasie pomogły uzyskać pożyczkę. Doskonała i miła współpraca, znajomość rynku, wysokie kompetencje i skuteczność działania. Polecam z całą odpowiedzialnością i myślę, że skorzystam ponownie przy najbliższej potrzebie.
  E.Sz. Białystok

  - E.Sz. Białystok

 20. Z FDPA współpracuję już dosyć długo i nigdy nie miałam powodów do niezadowolenia. Pani Maria Lemanowicz-Owsik jest osobą bardzo życzliwą z którą bardzo dobrze mi się współpracuje, zawsze służy pomocą i radą. Dziękuję.

  - ZNICZLAND

 21. Polecam usługi FDPA. Jestem klientem już od 10 lat i nie korzystam z usług banków. Tu zawsze mogę liczyć na obsługę na najwyższym poziomie:
  - pomoc przy wypełnianiu dokumentów,
  - profesjonalne doradztwo,
  - szybki przepływ informacji,
  - błyskawiczne decyzje o przyznaniu pożyczki.
  Szczególnie polecam biuro w Siedlcach. Pracujące tu Panie: Katarzynę, Edytę i Magdalenę oceniam bardzo wysoko. Panie w tym biurze mają doskonałą wiedzę, wspaniale orientują się w rynku finansowym, potrafią w prosty i zrozumiały sposób przedstawić możliwości, profesjonalnie rozpoznać potrzeby i doradzić tak, aby klient był zadowolony. Praca z nimi przebiega w bardzo sympatycznej atmosferze. Telefony odbierają nawet po godzinach pracy, błyskawicznie przekazując informacje. Ich wiedzę, pracę oraz chęć niesienia pomocy oceniam jak najlepiej. Bardzo polecam

  - MIROSŁAW KAJKA

 22. Chciałbym podzielić się opinią z owocnej współpracy z Panią Joanną Zalewską z Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, która poprowadziła mnie w sposób bardzo profesjonalny przez całą dokumentacje związaną z pożyczką. Pani Joanna umożliwiła start mojej firmy. Jestem młodym przedsiębiorcą, dzięki Fundacji i kompetencji Pani Joanny mogłem bez trudu poprowadzić swój pomysł do celu. Moja Firma dzięki pożyczce naprawdę wspaniale prosperuje.

  - Patryk Bojarski

 23. Bardzo konkretne i dobrze prowadzone biuro terenowe FDPA w Zambrowie pod kierownictwem Pani Joanny Zalewskiej. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy. Doskonali ludzie, fachowa pomoc i doradztwo, miła obsługa, kompetencja i rzetelność, bezpośredni kontakt w każdej chwili. Bardzo duża pomoc w rozwoju mojej firmy. Szybko i bez zbędnych formalności załatwiają finansowanie dla firmy.

  - Tomasz Piętka

 24. Miałem przyjemność współpracować z oddziałem FDPA w Płocku. Pełen profesjonalizm i zaangażowanie ze strony całego zespołu. Z czystym sumieniem polecam wszystkim.

  - Łukasz Ogieniewski

 25. Z Fundacją na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa miałam przyjemność współpracować po raz pierwszy – ale na pewno nie ostatni. Jako przyszły przedsiębiorca potrzebujący wsparcia finansowego i profesjonalnego doradztwa, trafiłam do nowosądeckiego oddziału Fundacji. Pani kierownik Elżbieta Petryla od pierwszego spotkania służyła mi życzliwą pomocą, wykazując się profesjonalizmem, niezwykłymi kompetencjami, wiedzą i znajomością rynku. Dzięki Jej fachowej pomocy i życzliwym radom z łatwością uzyskałam środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, bez których założenie własnej firmy nie byłoby możliwe. Gorąco polecam biuro FDPA w Nowym Sączu wszystkim osobom, które poszukują profesjonalnego doradztwa i fachowej pomocy w życzliwej atmosferze.

  - Lidia Duda

 26. Korzystam z oferty i pomocy biura w Płocku. Współpraca i obsługa układa się prawidłowo. Polecam usługi swoim znajomym i z tego co wiem to wszyscy, którym dałem kontakt do biura skorzystali z oferty. Pozdrawiam.

  - Paweł Łasiewicki

 27. Jestem bardzo zadowolona z decyzji o podjęciu pożyczki w FDPA, już wcześniej słyszałam wiele dobrego o oddziale Płock, jednak dopiero w praktyce przekonałam się jak bardzo “dla ludzi” ukierunkowana jest Państwa działalność. Pragnę podziękować Pani Monice Ludwickiej za wspaniałą opiekę, bardzo rzeczowe i klarowne wyjaśnienia oraz zaangażowanie i pomoc pod każdym względem. Z przyjemnością polecę Państwa usługi znajomym. Kieruję do Państwa ogromne podziękowania za całokształt współpracy.

  Z poważaniem
  Weronika Kacprzak

  - Weronika Kacprzak

 28. Z biurem Fundacji w Siedlcach współpracuję już od wielu lat. Zawsze mogę liczyć na fachowe doradztwo i pomoc w wypełnieniu dokumentacji niezbędnej do uzyskania finansowego wsparcia, na miłą i kompetentną obsługę.
  Biuro godne polecenia!

  - Danuta Grochowska

 29. Jestem osobą, która korzystała z usług, pożyczki Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, i muszę przyznać, ze zaskoczyła mnie w pozytywnym znaczeniu tego słowa obsługa jak również zajęciem się klientem podejściem indywidualnym przez Panią Monikę Ludwicką. Bardzo chętnię polecam te biuro i korzystanie z ofert, jakie oferują.

  - Monika Płock

 30. Korzystałem z usług FDPA już 4 razy. Działam w branży transportowej i wymiana toboru na nowy to zawsze duży wydatek a kapitał zawsze ciężko odłożyć. Świadomość że można zwrócić się do oddziału FDPA, gdzie jest fachowa,rzetelna,profesjonalna i miła obsługa pozwala spokojnie prowadzić działalność. Serdeczne podziękowania dla p. Moniki Ludwickiej z oddziału w Płocku za fachowość i kompetencje połączone z życzliwością i wyczuciem potrzeb. Jest osobą godną zaufania i polecenia każdemu. POZDRAWIAM

  - Waldemar Cieśla

 31. Wystawiam bardzo pozytywną opinię Pani Marii Lemanowicz-Owsik. Współpraca z Panią Marią dostarczyła mi, jako klientowi wiele potrzebnych informacji. Zawsze dokładnie i wyczerpująco udzielała odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania. Mogę z pewnością stwierdzić, iż w 100% wywiązała się ze swoich obowiązków.

  - Monika

 32. Miałam ogromną przyjemność współpracować, a co za tym idzie otrzymać pomoc, z Państwa oddziałem w Płocku. Mogę wypowiedzieć się tylko w samych superlatywach. Z tak kompetentną i pomocną osobą, jaką jest Pani kierownik nie miałam dawno do czynienia. Zapewne jeszcze nieraz skorzystam z Państwa usług oraz z czystym sumieniem będę polecała swoim znajomym.

  - Anna Andzelm

 33. Z Fundacją miałam kontakt po raz pierwszy i jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Panią Marią, jej pomoc i informacje bardzo ułatwiły nam przejście przez procedurę składania dokumentów.
  Polecam .

  - Beata Jabłońska

 34. Z usług biura w Płocku korzystałem po raz pierwszy i pewnie nie ostatni – pełen profesjonalizm , cel zrealizowany w 100%.
  Jedna z lepszych moich decyzji pożyczka w FDPA, nic dodać nic ująć. Ze swojej strony chciałbym podziękować Pani Marii Lemanowicz za fachowe doradztwo i konsekwencję w dążeniu do celu. Bez wahania polecam działalność Fundacji .
  pozdrawiam
  Daniel Osmański

  - Daniel

 35. Serdecznie polecam FDPA w Nowym Sączu pod kierownictwem Pani Elżbiety Petryla. Bardzo dziękujemy za miłą współpracę, bardzo dużą pomoc, życzliwość. Pani Elżbieta to osoba kompetentna, sumienna, o wysokiej kulturze osobistej. Nigdy nie spotkaliśmy się
  z tak profesjonalną obsługą. Współpraca przebiegła pomyślnie. Biuro na wysokim poziomie, godne polecenia.

  - Tokarczyk

Fundacja na Rzecz Rozwoju
Polskiego Rolnictwa

ul. Gombrowicza 19, 01-682 Warszawa,
tel.(022) 864 03 90, fax.(022) 864 03 91,
e-mail: fdpa@fdpa.org.pl,
www.fdpa.org.pl
www.facebook.com/Fundacja.FDPA


MASZ PYTANIA?

 

Skontaktuj się
z nami!

 

Sprawdź ofertę dla swojego regionu:
- mazowieckie
- zachodniopomorskie
- małopolskie
- podlaskie