Zasady udzielania pożyczek przez fundusz pożyczkowy FDPA


Twoja firma potrzebuje wsparcia finansowego, żeby złapać wiatr w żagle? Pomożemy! Skontaktuj się z naszą placówką najbliżej Twojego miejsca zamieszkania czy siedziby firmy lub zadzwoń do naszej centrali w Warszawie.  Opowiesz nam krótko o swoich planach, żebyśmy mogli ustalić czy jesteśmy w stanie Ci pomóc. Jeśli tak, zostaniesz zaproszony na spotkanie, lub nasz pracownik odwiedzi Cię w Twoim biurze i porozmawiacie o szczegółach. Na spotkanie przygotuj wymagane dokumenty zgodnie z listą.

Nasz doradca bezpłatnie zrobi wstępną analizę finansową do Twojego wniosku i pomoże Ci wypełnić niezbędne formularze. Od momentu skompletowania dokumentów aplikacyjnych do pożyczki, wydamy decyzję o przyznaniu finansowania w tydzień. Następnie niezwłocznie przygotujemy dla Ciebie umowę pożyczkową, a po jej podpisaniu i ustanowieniu zabezpieczeń maksymalnie w ciągu 7 dni, a w praktyce często nawet następnego dnia,  dostaniesz przelew na swoje konto.

Od momentu wypłaty masz trzy miesiące, żeby wydać środki zgodnie z celem określonym w umowie pożyczkowej i przedstawić nam dokumenty do rozliczenia. Musisz rozliczyć 100% wypłaconej kwoty za pomocą rachunków, faktur lub innych, równoważnych dokumentów księgowych. Pamiętaj, że zgodnie z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej, dokonywanie lub przyjmowanie płatności w Twojej firmie musi być realizowane za pośrednictwem rachunku bankowego przedsiębiorcy zawsze, kiedy stroną transakcji jest inny przedsiębiorca, a jednorazowa wartość transakcji, bez względu na liczbę wynikających z niej płatności, przekracza równowartość 15.000 zł.

Przyjmujemy kwoty brutto z faktur, czyli te zawierające podatek VAT. Możesz kupić za pieniądze z pożyczki także używany sprzęt czy inne środki trwałe, wówczas do rozliczenia poprosimy Cię o przedstawienie umów kupna-sprzedaży. Od momentu rozliczenia pożyczki najważniejszym Twoim obowiązkiem jest terminowa spłata rat, ale mamy też nadzieję na polecanie naszych usług Twoim znajomym. Zapraszamy!


Wybierz województwo, w którym prowadzisz działalnośc gospodarczą
- sprawdź co dla Ciebie przygotowalismy i pobierz formularze

Fundacja na Rzecz Rozwoju
Polskiego Rolnictwa

ul. Gombrowicza 19, 01-682 Warszawa,
tel.(022) 864 03 90, fax.(022) 864 03 91,
e-mail: fdpa@fdpa.org.pl,
www.fdpa.org.pl
www.facebook.com/Fundacja.FDPA


MASZ PYTANIA?

 

Skontaktuj się
z nami!

 

Sprawdź ofertę dla swojego regionu:
- mazowieckie
- zachodniopomorskie
- małopolskie
- podlaskie