Tawerna Stawiska – miejsce wypoczynku, relaksu i zabawy

Tawerna Stawiska – miejsce wypoczynku, relaksu i zabawy, Hurtownia art. Przemysłowych.

Beneficjent: Krystyna Podgórska
Rok założenia: 1991
Lokalizacja: Garbatka-Zbyczyn 31, 26-930 Garbatka-Letnisko
www.tawerna-stawiska.com.pl

tawernaPani Krystyna Podgórska prowadzi działalność gospodarczą od 24 lat. Rozpoczynała
od handlu hurtowego artykułami przemysłowymi (do dzisiaj rozwija tę część swojej firmy – handlując odzieżą). Jednak jej marzeniem było zapewnienie ludziom miłego spędzenia czasu, zaspokojenia potrzeb związanych ze smacznymi posiłkami, wykorzystanie i promowanie lokalnej przyrody, zasobów środowiska, mikroklimatu miejscowości gdzie mieszka i działa. Tak powstała „Tawerna Stawiska – miejsce wypoczynku, relaksu i zabawy”. Położona jest ona w malowniczej okolicy w samym sercu Puszczy Kozienickiej przy rzece Policzance.
W Tawernie organizowane są imprezy okolicznościowe: wesela, spotkania integracyjne, kuligi, ogniska, itp. Wieczór sylwestrowy corocznie spędza tutaj kilkadziesiąt osób.
Cały kompleks posiada 35 miejsc noclegowych, zbudowany w zgodzie z naturą, przy wykorzystaniu drewna i innych ekologicznych materiałów. Znakomity szef kuchni nakarmi smakoszy serwując dania kuchni staropolskiej i lokalnej.

Pełna energii i pomysłów Pani Krystyna chce ciągle rozwijać swoją firmę. Do tego potrzebne są jej środki finansowe. Dlatego trafiła do Fundacji. Po pierwszej rozmowie na temat finansowania stwierdziła – „to nie może być prawdą, że ktoś jest gotowy pomóc takiej firmie jak moja – nie wierzę”. Dzisiaj spłaca kolejne raty pożyczki, która pozwoliła na wprowadzenie nowych produktów do hurtowni, wyremontowanie pomieszczenia i podniesienie standardów obsługi klientów. Zdobyła nowych odbiorców i myśli o dalszym rozwoju. “W tawernie potrzebne jest boisko do piłki plażowej
i plac zabaw dla dzieci – upominają się o nie stali klienci, potrzeba odnowienia pomieszczeń, a moim marzeniem jest przystosowanie zbiornika wodnego do jeszcze szerszego wykorzystywania go do kąpieli, wypożyczania kajaków, łódek czy rowerów wodnych”
– mówi Pani Krystyna.


„Chciałabym i mam nadzieję, że zrealizuję te plany razem z Fundacją”.

Fundacja na Rzecz Rozwoju
Polskiego Rolnictwa

ul. Gombrowicza 19, 01-682 Warszawa,
tel.(022) 864 03 90, fax.(022) 864 03 91,
e-mail: fdpa@fdpa.org.pl,
www.fdpa.org.pl
www.facebook.com/Fundacja.FDPA


MASZ PYTANIA?

 

Skontaktuj się
z nami!

 

Sprawdź ofertę dla swojego regionu:
- mazowieckie
- zachodniopomorskie
- małopolskie
- podlaskie