Tadeusz Sopata PPHU „SOP-DREW”

Tadeusz Sopata PPHU „SOP-DREW”

Beneficjent: Tadeusz Sopata
Rok założenia: 2009
Lokalizacja: Szczawa (woj. małopolskie)

www.sop-drew.pl

Pan Tadeusz Sopata pochodzi z rodziny góralskiej, w której ojciec i dziadek zajmowali się usługami ciesielskimi. W oparciu o wiedzę i umiejętności zdobyte w rodzinie postanowił kontynuować wielopokoleniowy biznes.

Tadeusz Sopata 2Przed rozpoczęciem własnej działalności Pan Tadeusz pracował w Stanach Zjednoczonych, gdzie zapoznał się z technologią budowania domów w lekkiej konstrukcji drewnianej w systemie kanadyjskim.

Głównym profilem działalności firmy jest budowa domów z drewna “pod klucz” oraz produkcja ogólnie pojętej stolarki, czyli: okna, drzwi, schody, podłogi drewniane, parkiety, meble ogrodowe, altany i wiaty.

Klimat, jaki panuje w okolicach Szczawy wpływa na wysoką jakość drewna. Drzewo ścięte i pozyskane w odpowiednim czasie daje stuprocentową wartość budulcową. Jego odpowiednie dosuszenie oraz obróbka na specjalistycznych maszynach dają gwarancję dobrego gatunku wyrobu.

Gdy pojawiła się możliwość zakupienia bardzo dobrej jakości surowca (drewna) po okazyjnej cenie, Pan Tadeusz zwrócił się do Fundacji o pożyczkę, miał wtedy podpisane umowy na wykonanie dwóch domów, pozyskane środki finansowe pozwoliły mu na wykorzystanie własnych surowców, co przełożyło się na większe zyski dla firmy. Dzięki pożyczce z FDPA zwiększyła się stabilizacja finansowa firmy.

Obecnie firma Pana Tadeusza jest w dobrej kondycji finansowej i wciąż się rozwija. Planowane są nowe inwestycje związanie z zakupem większej ilości surowców pozwalające na realizacje coraz liczniejszych zleceń, własnej suszarni drewna oraz nowoczesnej maszyny stolarskiej, dzięki której skróci się czas przygotowania drewna do bezpośredniegomontażu. Wpłynie to znacząco na zwiększenie konkurencyjności na rynku.

„Na sukces firmy wpłynęło terminowe realizowanie inwestycji, doradztwo w zakresie projektów i ich realizacji, wysoka jakość wykonania inwestycji i udzielanie gwarancji na okresdwóch latod momentu końcowego odbioru. Dzięki temu moja firma ma stałą bazę klientów, którzy korzystają z moich usług i polecają nas na lokalnym i krajowym rynku”

 

Fundacja na Rzecz Rozwoju
Polskiego Rolnictwa

ul. Gombrowicza 19, 01-682 Warszawa,
tel.(022) 864 03 90, fax.(022) 864 03 91,
e-mail: fdpa@fdpa.org.pl,
www.fdpa.org.pl
www.facebook.com/Fundacja.FDPA


MASZ PYTANIA?

 

Skontaktuj się
z nami!

 

Sprawdź ofertę dla swojego regionu:
- mazowieckie
- zachodniopomorskie
- małopolskie
- podlaskie