Biotermo Rafał Wiśniewski

Biotermo Rafał Wiśniewski

Beneficjent: Rafał Wiśniewski
Rok założenia: 2012
Lokalizacja: Osada koło Gostynina (woj. mazowieckie)
http://www.bioterm.info.pl/

Pan Rafał ma 32 lata , to osoba podchodząca do życia ze stoickim spokojem i bardzo rozważna. Wszystkie jego działania są zawsze dobrze przemyślane.

RafaĹ‚ WiĹ›niewski 2Pan Rafał rozpoczął swoją działalność w sierpniu 2012 roku. Na początku firma zajmowała się sprzedażą ekologicznych materiałów opałowych. Od września 2013 r. rozszerzył swoją aktywność o dostarczanie ciepła do budynków wielorodzinnych.

W okolicy, gdzie prowadzona jest działalność znajdują się liczne kotłownie, które opalane są olejem opałowym lub gazem płynnym, co generuje bardzo wysokie koszty ogrzewania.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów Pan Rafał wpadł na pomysł, aby zaopatrywać dużych odbiorców takich, jak gminy czy spółdzielnie mieszkaniowe w tańsze surowce grzewcze.

W pobliżu kotłowni usytuowany jest zbiornik do którego wsypywane są ekologiczne materiały opałowe (pelet). Kotłownie wyposażone są w elektroniczne urządzenia regulujące proces wytwarzania energii. Firma instaluje palniki na granulat drzewny, w który następnie zaopatruje klienta. Surowiec jest tańszy o ok. 60% od oleju opałowego, czy gazu.

W celu poszerzenia działalności firmy Pan Rafał zwrócił się do Fundacji o udzielenie pożyczki. Dzięki pozyskanym środkom udało mu się zrealizować pierwsze zlecenia.

„Jestem zadowolony z inwestycji, którą podjąłem. Firma zmierza w dobrym kierunku, obecnie prowadzę rozmowy z kolejnymi klientami, którzy są zainteresowani nowoczesnymi metodami ogrzewania”.

Fundacja na Rzecz Rozwoju
Polskiego Rolnictwa

ul. Gombrowicza 19, 01-682 Warszawa,
tel.(022) 864 03 90, fax.(022) 864 03 91,
e-mail: fdpa@fdpa.org.pl,
www.fdpa.org.pl
www.facebook.com/Fundacja.FDPA


MASZ PYTANIA?

 

Skontaktuj się
z nami!

 

Sprawdź ofertę dla swojego regionu:
- mazowieckie
- zachodniopomorskie
- małopolskie
- podlaskie